Nemocnice Tábor: Zadní část bychom raději neviděli

24. 05. 202611:56

REPORTÁŽ: Nemocnice Tábor jako akciová společnost splňuje většinu očekávání. Na první pohled nám přišla úžasná. Viděli jsme upravené budovy, udržované trávníky, prstem poklepali na kámen připomínající vznik samostatného československého státu a ocenili jsme také heliport. Na druhé straně jsme však narazili na zákoutí, kterému bychom se příště nejraději vyhnuli. Všechny hezké pocity byly rázem pryč.

Nemocnice Tábor: Zadní část bychom raději neviděli
foto: SinMed.cz/Nemocnice Tábor

Tolik první dojmy poté, co jsme se vrátili z návštěvy Jihočeského kraje, kde jsme strávili prakticky celý duben, nacestovali téměř 1 500 kilometrů, přinesli několik reportáží a pořídili okolo 800 fotografií.

Táborskou nemocnici nevede lékař. V jejím čele stojí ekonom Ivo Houška. Jediným lékařem v managementu je Jaromír Cheníček, náměstek pro intenzivní péči. Nemocnice disponuje velmi širokým zázemím, které zahrnuje chirurgické, dětské, neurologické, gynekologicko-porodnické a kardiologické oddělení, dále specializované ambulance pro léčbu bolesti a lipidovou problematiku, lékárnu, odběrové centrum pro dárce krve, hematologii, klinickou biochemii, lékařskou mikrobiologii, anesteziologicko-resuscitační péči, oční a infekční oddělení, gastroenterologii, hemodialýzu i centrum infuzní terapie. Oddělení a ambulancí je ještě více.

Výčtem jsme chtěli zdůraznit velikost tohoto zdravotnického zařízení.

Ten nápis…

Začněme u vchodu. Fakultní Thomayerova nemocnice a Nemocnice s poliklinikou Mělník nás v minulosti zaskočily řadou zrezivělých a viditelně zastaralých cedulí. V Táboře jsme na podobnou značku narazili přímo nad hlavními dveřmi. O dírách v tyčích, které ji držely, ani nemluvě. Stačí se podívat do galerie. Je velká škoda, že se vstupní bráně nevěnuje větší pozornost.

Samotný areál je totiž velmi hezký. A to nejen díky správnému zacházení, ale především díky dostatečnému množství zeleně a stromů. Místní vrba nás okamžitě nadchla. O to silnější byl náš dojem, když jsme se na jednom z kamenů dočetli, že dne 6. října 2018 byl u příležitosti stého výročí vzniku samostatného československého státu zasazen v Nemocnici Tábor památeční strom, „lípa svobody“. Do časové kapsle byl vložen dokument budoucím generacím s přáním lepšího života od zaměstnanců nemocnice.

Příjemnou atmosféru umocnily sluneční paprsky a my se vydali procházet jednotlivými odděleními. Prakticky všude panoval pořádek. Našli jsme jen pár papírků, staré noviny a odložené tričko. Celkově však úklid i čistotu hodnotíme pozitivně a nemáme k nim zásadní připomínky. Orientace v areálu byla dobrá, značení srozumitelné.

Drobné změny pomohou

O to horší byl výše zmíněný zadní trakt. Zde jsme objevili odložené věci a harampádí, které by spíše patřilo do sběrného dvora. Proč bylo uloženo téměř před „kanceláří“ údržby, nevíme, každopádně místo na nás působilo velmi zanedbaně a depresivně.

Opět odkazujeme na fotogalerii.

Tím jsme naši jihočeskou pouť zakončili. Táborská nemocnice je bezesporu nadstandardní zařízení, upravené a příjemné. Několik drobných a nenáročných oprav by si však zasloužilo. Začali bychom u vstupní cedule a pokračovali důkladnějším úklidem v zadních částech areálu. Abychom nezůstali u slov, pět odložených plastových lahví jsme sesbírali a odnesli do koše.

ZÁVĚR:

Čistota: 75%
Dostupnost: 80%
Parkování: 75%
Ostatní služby: 70%

Celkové hodnocení: 75%

Tagy