Helena Rögnerová na konci května ukončí své působení v čele IKEM. Nově se stane poradkyní ministra zdravotnictví Vojtěcha (ANO) pro oblast veřejného zdravotního pojištění a řízení nemocnic. Ve vedení zdravotnického zařízení ji nahradí Romana Benešová. Pozadí této personální změny i její možné důsledky podrobně rozebereme o víkendu. Nyní se naše redakce rozhodla zveřejnit celé znění dopisu odcházející ředitelky, který jsme získali od několika zaměstnanců IKEM.
foto: Regionální televize, se souhlasem/Helena Rögnerová
„Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolte mi, abych vám poděkovala za téměř tři roky, které jsem měla možnost strávit v tak výjimečné instituci, jakou IKEM bezesporu je. Poté, co jsem vedla FN Motol, působila jsem v soukromém holdingu nemocnic, v Senátu a třináct let na Ministerstvu zdravotnictví, mimo jiné jako náměstkyně pro ekonomiku a zdravotní pojištění, bylo toto období vrcholem mé kariéry. Přestože přinášelo i náročné situace, budu na něj vzpomínat s radostí a vděčností – zejména díky lidem, se kterými jsem zde měla možnost spolupracovat. Společně jsme čelili situacím jednoduchým i složitým, hledali řešení v nelehkých podmínkách a vždy se snažili zachovat IKEM jako instituci, která má vysokou odbornou i lidskou hodnotu.
Přála bych si, aby toto rozloučení nebylo vnímáno, že odcházím s hořkostí. Svůj úkol v IKEM jsem splnila a vracím se zpět na Ministerstvo zdravotnictví. Z IKEM si odnáším cenné zkušenosti, profesní i osobní vztahy a řadu momentů, na které budu dlouho a ráda vzpomínat. IKEM předávám personálně a ekonomicky stabilní, s nejvyšším hospodářským výsledkem v celé jeho historii, s nejvyššími počty výkonů v kardiologii i transplantologii, se splněnými úkoly a nastavenou vizí do budoucna.
Svému nástupci přeji nejen mnoho sil, energie a trpělivosti při zvládání všech výzev, které tato role přináší, ale především, aby stabilní instituci s výjimečnými výsledky nevedl směrem
k průměrnosti. IKEM si zaslouží lidi, kteří jej budou podporovat a rozvíjet i v obdobích, která nejsou jednoduchá.
Všem vám přeji mnoho profesních i osobních úspěchů, pevné zdraví a klid. Děkuji vám za spolupráci, podporu, otevřenost i lidskost, se kterými jsme spolu mohli pracovat.
S úctou a poděkováním, Helena Rögnerová“